Szeroka asfaltowa droga dla cyklistów powstaje w okolicach Prusic. W przyszłości nowy szlak połączy Wrocław ze Stawami Milickimi.

Gmina Prusice pozyskała prawie 2 mln zł funduszy unijnych na budowę nowych dróg rowerowych, które połączą Trzebnicę ze Żmigrodem i Miliczem. Inwestycja w dużej mierze będzie przebiegać wzdłuż trasy dawnej kolei wąskotorowej.

Roboty zaczęły się na początku lipca, odcinek w okolicach Pietrowic Małych i Ligotki ma być gotowy pod koniec roku. Przejazd po trasie rowerowej możliwy będzie na razie tylko od strony gminy Żmigród, która planuje inwestycję na trasie z Przedkowic do Żmigrodu. W kolejnym etapie ma powstać połączenie z Trzebnicą, od Wszemirowa przez Pawłów Trzebnicki. Wzdłuż drogi będzie pięć miejsc odpoczynku (z ławkami, koszami na śmieci, stojakami).

Nowa droga dla rowerzystów budowana jest także między Sułowem a Gruszeczką i wokół tej miejscowości. Ta trasa połączy się z istniejącym już asfaltowym szlakiem rowerowym z Sułowa do Milicza. Pozwoli to na dojazd z Milicza do Żmigrodu i Trzebnicy. Natomiast do Machnic (pod Trzebnicą) prowadzi odcinek z Wrocławia znany z biało-czerwonych barierek. Dzięki temu, po zakończeniu wszystkich inwestycji, będzie można przejechać w większości wydzielonymi szlakami rowerowymi ze stolicy Dolnego Śląska do samego Milicza.