Miłośnicy jazzu już po raz 54 będą mogli wziąć udział w prawdziwym święcie tej muzyki, mowa oczywiście o prestiżowym festiwalu Jazz nad Odrą, podczas którego swój dorobek artystyczny zaprezentują znane i cenione osobowości ze świata jazzu. Dodatkowo już po raz 12.pewną część jazzowych rytmów usłyszeć i doświadczyć mogli również mieszkańcy Trzebnicy.

Od 12 lat Trzebnica jest miastem partnerskim tego wydarzenia, dzięki czemu liczna i stale powiększająca się grupa lokalnych miłośników jazzu może po raz kolejny uczestniczyć w  festiwalu Jazz nad Odrą w Trzebnicy

W sobotę, 28 kwietnia Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy na kilka godzin zamieni się w świat magicznych dźwięków rodem z Nowego Orleanu. Słuchaczy w rytm wieczoru już o 19:30 wprowadzi Natalia Lubrano urodzona we Wrocławiu, polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, związana z wrocławską sceną muzyczną do dziś, uczestniczka programu The Voice of Poland.

Tuż po niej, o godzinie 20:30 na scenie zaprezentuje się BIBOBIT. Niedługo po tym jak zespół wydał debiutancką Ep-kę “EP1”, wystąpili na Orange Warsaw Festival, Kaliningrad City Jazz czy Enea Spring Break. Tam pokazali, że za sprawą ich koncertowej energii w niezwykły sposób zabierają publikę do swojego świata.

Tradycyjnie już trzebnicka edycja Jazzu nad Odra zakończy się wspólnym jam session, które przeniesie się do przestrzeni artKawiarni, a poprowadzi je Karasiewicz Power Set. Wstęp na wszystkie części koncertu jest bezpłatny.

Miłośników jazzu i dobrej muzyki nie może na tym wydarzeniu zabraknąć.