Już w czerwcu amatorzy gier na automatach będą mogli grać na takich, które firmuje Totalizator Sportowy. Rozpoczyna on właśnie realizację programu pilotażowego, którego celem jest poznanie oczekiwań klientów, ale także zdobycie doświadczeń w implementacji nowych przepisów w zakresie gier hazardowych.

Gry firmowane przez TS będą bezpieczne, bo będą się odbywały w oparciu o jasne i czytelne zasady na certyfikowanych maszynach, a gwarancją ich działania będzie centralny system informatyczny, do którego zostaną podłączone. Całość, zarówno automaty jak i system informatyczny będą zabezpieczone przed niepowołaną, zewnętrzną ingerencją, a gracze będą chronieni zgodnie z najwyższymi standardami.
Totalizator Sportowy wprowadzi automaty do gier na podstawie znowelizowanej ustawy o grach hazardowych, realizując jednocześnie państwowy monopol w tym zakresie. W państwowych spółkach: WZŁ nr 1, PWPW oraz Exatel kończą się już prace nad centralnym systemem zarządzania, rejestrem graczy, infrastrukturą informatyczną i automatami do gry.

W programie pilotażowym będzie wykorzystanych co najmniej 1220 maszyn do gry. W zeszłym tygodniu zamówiono już 300 automatów marki Merkur Gaming, produkcji jednego ze światowych liderów w tej branży. Dzięki nim możliwa będzie dywersyfikacja oferty i analiza preferencji graczy.

W ciągu 4-5 lat Totalizator Sportowy zamierza wprowadzić na rynek nawet 38 tys. automatów, które będą współpracowały z centrum zarządzania informatycznego. Będą one zlokalizowane w salonach gier w całym kraju.

Zdaniem TS realizacja tego projektu, w którym zostaną wykorzystane polskie rozwiązania i przy współpracy z polskimi firmami, umożliwi budowę nowych kompetencji w polskiej gospodarce. Wdrożenie strategii opartej o światowe wzorce i osiągnięcia w branży automatów oraz zapewnienie transferu wiedzy i stałego przeglądu nowości pomoże zbudować potencjał eksportowy polskich firm.