W weekend 7- 8 października odbyły się w Bełchatowie IV Mistrzostwa Polski AQUATTACK. Zawodnicy Gminnego Klubu Hokeja Podwodnego HYDRA Trzebnica wystartowali w nich jako obrońcy tytułu Mistrza Polski 2016.

Turniej był dla drużyny sprawdzianem z wykonanej w okresie przygotowawczym pracy, a przede wszystkim potwierdzeniem słuszności obranego kierunku pro-młodzieżowego. – Sprawdziliśmy się jako drużyna. Ciężka praca zaowocowała, a przecież wspólny staż jest stosunkowo krótki – powiedziała zawodniczka Matylda Jopp. Drużyna „szła jak burza” do finału. W pierwszym dniu mistrzostw HYDRA stoczyła trzy 20-minutowe podwodne pojedynki. Wszystkie mecze zakończyły się zwycięstwem zawodników z Trzebnicy. Hydra wygrywała kolejno ze Szczupakami Olsztyn 6:0, Szuwarami Ostrzeszów 8:1 oraz Podwodnymi Pyry 8:0. W drugim dniu zawodów Trzebnicka Hydra wygrała pojedynki z drużynami: Piranie Wrocław 9:0 oraz Aquarius z Bełchatowa 3:0 i zasłużenie awansowała do finału, gdzie czekały Bałtyckie FOKI z Gdańska. Tym razem drużyna z Trzebnicy przegrała mistrzostwo po walce 2:7. Obie bramki w meczu finałowym zdobył dla Hydry Karol Rejman: – Byłem podekscytowany uczestnictwem w turnieju i zdeterminowany do walki. Myślę, że udowodniłem to w meczu z Fokami.– Jako osoba grająca już kilka lat w hokeja podwodnego miałem świadomość, że staniemy w mistrzostwach do walki z doświadczonymi graczami. Mimo to zrealizowaliśmy nasze plany i mamy to! Jesteśmy drużyną!
 – dodał Jakub Kłosiński.

– Ogromnie cieszymy się w wywalczonego tytułu Wicemistrza Polski w Hokeju Podwodnym. Serdecznie dziękujemy panu burmistrzowi Markowi Długozimie za wsparcie w przygotowaniach do turnieju oraz w bieżącej działalności klubu – podsumował prezes KHP HYDRA Kazimierz Raczyński.

Przypominamy, że treningi hokeja podwodnego odbywają się w Gminnym Parku Wodnym TRZEBNICA-ZDRÓJ. Wszystkich chętnych, którzy chcą spróbować swoich sił w tej podwodnej dyscyplinie serdecznie zapraszamy. Czekamy na Was w holu basenu w poniedziałki i czwartki przed każdym treningiem o godz. 18:40.