A jednak! Drogowcy zapowiadali, że budowa S5 zakończy się w grudniu, a jeszcze przed świętami pojedziemy drogą ekspresową S5 z Wrocławia do Trzebnicy. Jak informują przedstawiciele GDDKiA oficjalne otwarcie nowo wybudowanych odcinków zaplanowana została na piątkowe popołudnie.

W czwartkowe popołudnie prowadzone były na tej trasie ostatnie odbiory nadzorowane przez inspektorów z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Którzy wydali oficjalne pozwolenie na użytkowanie i od jutra będzie można jechać drogą ekspresową S5 od Wrocławia prawie do Leszna.

Otwierany w piątek odcinek drogi ekspresowej S5 ma około 30 kilometrów długości. Prowadzi z Wrocławia (od węzła Wrocław Północ przy ul. Żmigrodzkiej) za Trzebnicę, do działającego już odcinka ekspresówki w kierunku Rawicza i Poznania.

Oficjalna uroczystość otwarcia podwrocławskiego fragmentu trasy ekspresowej S5 odbędzie się na węźle Krościna w okolicach Prusic o godz. 14. Zaraz po jej zakończeniu, drogą pojadą pierwsi kierowcy, będzie to możliwe około godz. 15.