W poniedziałek na południu i w centrum będą się rozwijać chmury z przelotnym deszczem i burzami. W całym kraju chmury będą się przeplatać ze słońcem. Po południu powrócić mają letnie upały. Zachmurzenie umiarkowane, wiatr słaby. Nadal istnieje możliwość wystąpienia burz. Będzie się jednak ochładzać, już od wtorku. Krytycznym dniem ma być środa, kiedy temperatura może spaść do 19 st. C. Ochłodzenie będzie jednak chwilowe. Od czwartku temperatura ma znów rosnąć i przyszły weekend zapowiada się gorący, aczkolwiek także groźny. Synoptycy przewidują burze.


Upał i burze będą negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Odczujemy większy niepokój, rozdrażnienie, problemy ze skupieniem uwagi i zmęczenie ze względu na obniżone ciśnienie tętnicze. Dodatkowo może nas częściej zaboleć głowa.

W ciągu dnia w wielu miejscach opady będą oczyszczać powietrze z alergenów środowiskowych. Najwięcej pyłków będzie na północy. W powietrzu w dużym stężeniu unosić się będą zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium oraz pyłki traw, szczawiu i pokrzywy.