Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed silnym wiatrem. Najsilniej ma wiać na Pomorzu, ale ostrzeżenie pierwszego stopnia wydano też na Dolnym Śląsku. Ma u nas wiać z prędkością do 80 kilometrów na godzinę.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla niemal całego kraju. Silnemu wiatrowi towarzyszyć mogą również opady deszczu. 

- W najbliższych godzinach planowane są ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem - należy śledzić informacje o pogodzie i w najbliższych dniach nie podejmować zbędnych prac na zewnątrz. Również kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność - alarmuje IMGW.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, jak zabezpieczyć się przed wichurą. Nie można zatrzymywać się pod drzewami. Należy usunąć z parapetów i balkonów wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr i stanowić zagrożenie. Należy zamknąć okna i drzwi, nie wychodzić na zewnątrz, jeśli nie jest to niezbędne i naładować telefon komórkowy. Trzeba też wyłączyć gaz i elektryczność, aby ograniczyć niebezpieczeństwa powstania pożaru. Wskazane jest zrobienie zdjęć ewentualnych zniszczeń w domu, gdyż mogą stanowić dowód w procedurze odszkodowawczej.

W razie zagrożenia należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999.