Ścieżki rowerowe w Gminie Prusice stały się rzeczywistością! Tym samym wzrosła aktywność mieszkańców oraz przyjezdnych turystów. Prusice stają się Dolnośląskim Park&Bike, dzięki czemu przyjezdni goście mają możliwość bezpiecznie pozostawić samochód na parkingu i przesiąść się na rower.

Tuż obok przy Prusickim Centrum Fitness, ul. Żmigrodzka została uruchomiona wypożyczalnia rowerów dostosowana do wymagań rowerzystów. Można wypożyczyć różnego rodzaju rowery na godzinę, dzień lub na całą dobę.

W wypożyczalni dostępne będą rowery MTB, cross, trekking, dostępne w cenach 35 zł/doba, 30 zł/dzień i 8 zł/godzina oraz dziecięce, w cenie 20 zł/doba, 15zł/dzień i 5 zł/godzina. Ponadto istnieje możliwość wypożyczenia fotelika dla dziecka w cenie 10 zł/doba, 5 zł/dzień.
Co ważne, jeśli wypożyczymy rower, na czas powyżej 4 godzin opłata liczona będzie jak za cały dzień.

Prusicką Rowerostradą prowadzącą przez najpiękniejsze krajobrazy regionu można obecnie dojechać z Wszemirowa przez Prusice, Pietrowice Małe i Ligotkę, aż Żmigrodu, a stamtąd do Milicza. Długość trasy na terenie Gminy Prusice wynosi obecnie 6,5 km.