Burmistrz Marek Długozima spotkał się w Urzędzie Miejskim z komendantem mł. insp. Adamem Jędryszczakiem. Tematem rozmowy było powstanie nowego komisariatu policji w Trzebnicy oraz omówienie planów dotyczących dalszej współpracy.

Nowy komisariat powstać ma w sąsiedztwie ul. Czereśniowej w Trzebnicy. Obecnie teren ten należy do Agencji Nieruchomości Rolnych. Wychodząc naprzeciw potrzebom trzebnickiej policji, burmistrz podjął decyzję o zmianie studium oraz planu zagospodarowania dla tych terenów, z przeznaczeniem na cel publiczny. Pozwoli to na przekazanie tego terenu policji, w efekcie czego ruszą prace projektowe oraz budowa nowej siedziby KPP.

– Bardzo wysoko cenię sobie współpracę z Komendą Powiatową Policji w Trzebnicy. Wspólnie z nowym komendantem mł. insp. Adamem Jędryszczakiem, kontynuujemy partnerstwo, które przynosi obopólne korzyści. Bez wątpienia policjanci z Trzebnicy zasługują na to, by ich komenda powiatowa, była wizytówką trzebnickiej policji, a oni w komfortowych warunkach mogli pracować i troszczyć się o nasze bezpieczeństwo. Dostrzegając te potrzeby, zdecydowałem o konieczności zmiany studium oraz planu, co pozwoli na dalsze działania w kontekście budowy komisariatu. Obiecałem również wesprzeć finansowo powstanie nowego budynku. - poinformował Burmistrz Marek Długozima